Międzyszkolny event „Lekkoatletyka sportem dla każdego”

10 czerwca, 24 uczniów klas I-III reprezentowało naszą szkołę w zawodach 11 szkół podstawowych objętych programem „Lekkoatletyka sportem dla każdego”. Zawody odbyły się na stadionie 650-cio lecia w Słupsku.

Celem programu jest popularyzacja lekkiej atletyki, poprawa stanu zdrowia oraz sprawności fizycznej dzieci, promowanie nowych, atrakcyjnych form aktywności fizycznej uczniów. Przed rozpoczęciem rywalizacji została przeprowadzona rozgrzewka z mistrzem, koordynatorem Tomaszem Czubakiem, rekordzistą Polski w biegu na 400 metrów i Mistrzem Świata w biegu 4x100m. Następnie wszystkie drużyny zostały przydzielone do grup A,B,C,D,E,F. Każdy zespół w kolejności brał udział w 6 konkurencjach. Zawodnicy pokonywali każdą konkurencję dwa razy, a do karty wyników został wpisany lepszy rezultat.

Dzieci brały udział w następujących konkurencjach: wahadłowa sztafeta sprintersko-płotkarska, rzut vortexem na odległość, skoki dodawane, rzut piłką lekarską w przód znad głowy, skok w dal z rozbiegu, bieg progresywny.

Emocje były niesamowite, każdy uczestnik miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i  mógł spróbować zmierzyć się z innymi.

Wszystkie drużyny walczyły dzielnie i różnice punktowe były niewielkie- 2, 3 punkty.

Pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone pucharami i były to 2 drużyny z Ustki i 1 ze Słupska.

Wszyscy dzielni sportowcy zostali nagrodzeni medalami i dyplomami uczestnictwa.

zawody (7) zawody zawod (22) zawod (7) zawod (3) zawod (9) zawody (10) zawody (13) zawod (12) zawod (14) zawod (16) zawody (9) zawody (23) zawody (21) zawody (26) zawody (27) zawody (16) zawody (18) zawody (2) zawody (5) zawod (26)